W piątek wystąpią przejaśnienia i będzie też ciepło! – Prognoza na 8 maja

Z początkiem nowego weekendu na pogodę w naszym kraju oddziaływać początkowo będzie pole podwyższonego ciśnienia. Poza tym cały czas i przez weekend do Polski napływać będzie umiarkowanie ciepłe oraz też dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad morzem pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego w wielu miejscach możliwe są przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone będą też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad morzem oraz też częściowo na północy i zachodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału już spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i burz. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.