Na Pomorzu w piątek będzie ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 8 maja

Nad obszar północnej Polski z początkiem weekendu napływać będzie na ogół umiarkowanie ciepłe oraz między innymi też dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym w tej części obszaru pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się zmienne zachmurzenie. W zamian tego temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie już spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.