W czwartek wystąpią większe przejaśnienia i lokalne burze! – Prognoza na 7 maja

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby nadal napływać będzie nieco cieplejsze oraz też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które dodatkowo objawi się rozwojem komórek konwekcyjnych. Poza tym pogodę do weekendu na obszarze Polski kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi lokalnie mogą pojawić się też burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu oraz w północnej części Polski. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie dość silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i w północnej części kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal początkowo będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.