Na Pomorzu w czwartek pogoda sprzyjać będzie spacerom! – Prognoza na 7 maja

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie na ogół dość ciepłe oraz między innymi też umiarkowanie wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy. W zamian tego do końca tygodnia będziemy też pod wpływem podwyższonego ciśnienia, które sprzyjać będzie licznym przejaśnieniom.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie pochmurno oraz z przejaśnieniami i bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół dość pogodnie oraz miejscami pojawi się też zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów i ciepło. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.