W środę wystąpią przejaśnienia i miejscami przejdą burze! – Prognoza na 6 maja

W ciągu doby na pogodę w naszym kraju oddziaływać będzie pole podwyższonego ciśnienia. W zamian tego cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi też dość chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie utrzyma się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz porywisty z północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.