Na Pomorzu w środę będzie wietrznie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 6 maja

W ciągu doby pogodę w północnej części Polski kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Poza tym cały czas napływać będzie dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.