We wtorek pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognoza na 5 maja

W ciągu doby nad obszar naszego kraju napływać będzie dość ciepłe oraz też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które w wielu miejscach objawiać będzie się rozwojem komórek konwekcyjnych. Poza tym pogodę w Polsce w dalszym ciągu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Pomorzu Zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo lokalnie mogą przejść burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko zacznie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.