We wtorek na Pomorzu będzie chłodno oraz możliwe są burze! – Prognoza na 5 maja

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie nieco chłodniejsze oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu, które dodatkowo objawi się rozwojem burz. W dodatku na Pomorzu pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi lokalnie mogą wystąpić burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być w okolicach Ustki. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi lokalne mogą pojawić się burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do 13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.