Kolejne dni maja z przewagą chłodnych mas powietrza! – Wstępne Prognozy

Za nami majowy weekend, który przyniósł zmienną i kapryśną aurę. Wiał coraz mocniejszy i zimniejszy wiatr, a temperatura maksymalna sięgała góra kilkunastu stopni. Miejscami pojawił się długo wyczekiwany deszcz i burze.

Obraz RitaE z Pixabay

Jednak te opady były tylko lokalnie obfitsze, w większości regionów co najwyżej przelotne i słabe. Ta pogoda związana jest z adwekcją chłodnych, polarnomorskich mas powietrza, powiązana z częściową odblokowaną cyrkulacją strefową. Początek nowego tygodnia będzie kontynuacją zmiennej i chłodnej aury. Znad Niemiec wkroczy front atmosferyczny, który przyniesie lokalne burze i przejściowo opady wielkoskalowe.

Źródło danych: meteo.pl

Za frontem spłynie fala arktycznego powietrza, w którym nocami mogą pojawić się przymrozki, zaś w dzień miejscami przelotne opady deszczu, być może burze.

Źródło danych: wetter3.de

Źródło danych: wetter3.de

Arktyczny chłód ustąpi pod koniec tygodnia cieplejszym masom powietrza, kiedy temperatura wzrośnie do przyjemnych 20-23 st.C. Ocieplenie potrwa 3-4 dni. W tym czasie możliwe będą też lokalne burze.

Źródło danych: wetter3.de

Po drugim weekendzie maja czas na “zimnych ogrodników” Póki co prognozy wskazują na kolejną prawdopodobnie już ostatnią falę chłodów arktycznych z licznymi przymrozkami.

Źródło danych: wetter3.de

Po “Zimnej Zośce” dopiero można wyczekiwać wyższych temperatur. Być może zaczną płynąć masy powietrza z sektora południowo-zachodniego, ale to zbyt odległe prognozy.

Źródło danych: wetter3.de

Comments are closed.