W poniedziałek na Pomorzu wystąpią przejaśnienia i burze! – Prognoza na 4 maja

Z początkiem nowego tygodnia wpływ na pogodę w północnej części Polski będzie mieć pole podwyższonego ciśnienia. Poza tym napływać będzie dość niestabilne oraz między innymi ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie dość pogodnie oraz między innymi pojawi się też zmienne zachmurzenie. W zamian tego w wielu miejscach możliwe są nadal przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będą występować też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz możliwe są burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.