W poniedziałek lokalnie rozwiną się burze i będzie ciepło! – Prognoza na 4 maja

Nad obszar naszego kraju z początkiem nowego napływać będzie umiarkowanie ciepłe oraz też dość wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia oraz dodatkowo rozwijać będą się lokalne burze z gradem.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach utrzyma się zmienne zachmurzenie. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być nad samym morzem i nad Bałtykiem. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+15°C nad morzem i częściowo na Pomorzu do +16°C/+18°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.