W niedzielę wystąpią przejaśnienia i miejscami zagrzmi! – Prognoza na 3 maja

W ostatni dzień weekendu nad obszarem naszego kraju pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Skandynawii. Poza tym napływać będzie nieco chłodniejsze oraz też wilgotne powietrze z północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.