W sobotę wystąpią przejaśnienia i burze! – Prognoza na 2 maja

Przez weekend nad obszar naszego kraju napływać będzie nadal niestabilne oraz między innymi też umiarkowanie ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad południowej Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu oraz w porywach może dochodzić do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmienny i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie pomału już rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.