Na Pomorzu weekend majowy przyniesie miejscami burze! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie umiarkowanie ciepłe oraz też chłodne i na ogół wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia, który znajdować i przemieszczać będzie się nad Skandynawią i Bałtykiem.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz między innymi możliwe są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w sobotę będzie na ogół występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się również przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych początkowo zacznie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz między innymi możliwe są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu oraz między innymi lokalnie mogą pojawić się burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.