W piątek również będą rozwijać się Burze! – Prognoza na 1 maja

Nad obszar naszego kraju z początkiem weekendu pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich. Poza tym nasunie się front atmosferyczny, który od zachodu przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i burze. W zamian tego cały czas napływać będzie dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo występować będą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów częściowo na północnym-wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie ciepło oraz między innymi pojawi się też całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą przelotne o zmiennym i silnym natężeniu opady deszczu. Dodatkowo pojawią się lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Comments are closed.