Na Pomorzu w piątek przejdą dość gwałtowne burze! – Prognoza na 1 maja

Z początkiem nowego weekendu pogodę w północnej części Polski kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich. Poza tym nasunie się rozległy front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne oraz burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie pochmurno oraz między innymi występować będą opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa i południowego-zachodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal występować będzie całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz między innymi mogą wystąpić dodatkowo lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1004 hPa.

Comments are closed.