W czwartek również przejdą burze oraz będzie ciepło! – Prognoza na 30 kwietnia

W ostatni dzień miesiąca nad obszarem naszego kraju pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich. Poza tym nasunie się kolejny system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne oraz burze. W zamian tego do Polski napływać będzie dość ciepłe i na ogół też wilgotne powietrze z południa Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie na ogół występować całkowite oraz duże i zmienne zachmurzenie. Dodatkowo pojawią się między innymi przelotne opady deszczu oraz przejdą lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Kujawach. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie ciepło oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będą występować też przelotne opady deszczu i burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być częściowo na północnym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i północnego-wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.