Na Pomorzu w czwartek będzie ciepło i wystąpią burze! – Prognoza na 30 kwietnia

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie ciepłe oraz między innymi wilgotne powietrze z południa Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Wysp Brytyjskich z frontem atmosferycznym, który przyniesie opady konwekcyjne i burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne zachmurzenie. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu będą występować na Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie ciepło oraz dodatkowo pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą między innymi przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz niewykluczone są burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później zacznie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.