W środę pojawi się zmienna pogoda oraz przejdą Burze! – Prognoza na 29 kwietnia

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi dość wilgotne powietrze. Jedynie w północnej części Polski będzie o wiele chłodnej. Poza tym pogodę kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz front atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady deszczu i burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie występować zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są między innymi lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C/+6°C oraz częściowo na zachodzie i w Centrum Polski do +8°C/+10°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać a później na nowo zacznie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie występować zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu oraz dodatkowo przejdą lokalne i gwałtowne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+13°C nad morzem oraz na północy kraju do +19°C/+23°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i o południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.