Na Pomorzu w środę będzie chłodno i z opadami deszczu! – Prognoza na 29 kwietnia

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie chłodne oraz między innymi też wilgotne powietrze z północnego-zachodu. W dodatku pogodę na Pomorzu kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz nasunie się dodatkowo front atmosferyczny z opadami deszczu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu na ogół utrzyma się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą między innymi przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będzie występować całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie chłodno oraz dodatkowo pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.