We wtorek przez całą Polskę przejdą Burze! – Prognoza na 28 kwietnia

Nad obszar naszego kraju przez najbliższe dni napływać będzie ciepłe oraz między innymi wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz dodatkowo nasunie się rozległy system frontów atmosferycznych.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze kraju oraz w górach i nad samym morzem przeważnie występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W dodatku początkowo powinno być bez opadów i dość ciepło. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie ciepło oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo mogą rozwijać się lokalne i dość gwałtowne burze z gradem. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być na wschodzie oraz na południu i południowym-wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać a później zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.