Na Pomorzu we wtorek spadnie deszcz i będzie ciepło! – Prognoza na 28 kwietnia

Nad obszar północnej Polski w ciągu doby napływać będzie ciepłe i dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym na Pomorzu pogodę kształtować będzie pole obniżonego ciśnienia oraz dodatkowo nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą większe zachmurzenie i opady deszczu.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie początkowo bez opadów oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 40-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się też przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.