Na Pomorzu w poniedziałek będzie ciepło i dość pogodnie – Prognoza na 27 kwietnia

Nad Pomorze z początkiem nowego tygodnia będzie napływać ciepłe oraz też dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy. W zamian tego pogodę w tej części obszaru kształtować będzie niż znad Morza Północnego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu utrzyma się zmienne zachmurzenie oraz będzie na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się też zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów i ciepło. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.