W niedzielę pogoda będzie bardzo zmienna! – Prognoza na 26 kwietnia

Nad obszar całej Polski w dalszym ciągu napływać będzie dość chłodne i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu. Jedynie na zachodnią część naszego kraju będzie napływać cieplejsze powietrze z zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach będzie nadal występować zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północnym-wschodzie w Centrum na wschodzie i południu Polski będą występować przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo możliwe są lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju i nad samym morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i również nadal występować będzie zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym w wielu miejscach możliwe są przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone mogą być lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być na Pomorzu oraz też częściowo na zachodzie i południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Natomiast w czasie burz może być miejscami dość silny i porywisty. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.