Weekend na obszarze Polski przyniesie miejscami Burze! – Prognoza na 25 kwietnia

Nad obszar naszego kraju przez weekend cały czas napływać będzie chłodne oraz też dość ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie zatoka niżowa, która związana będzie z niżem znad Morza Białego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym i w górach na ogół pojawi się całkowite oraz też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego występować będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe są między innymi lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +7°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i mocno się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie całkowite oraz też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym możliwe są przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu a także niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na Pomorzu i częściowo na zachodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+12°C nad morzem oraz częściowo na północy w Centrum i na wschodzie Polski do +14°C/+16°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1001 hPa.

Comments are closed.