Na Pomorzu w weekend będzie ciepło i bez opadów! – Prognoza Pogody

Nad obszar północnej Polski przez weekend cały czas napływać będzie chłodne oraz też ciepłe i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie początkowo zatoka niżowa związana z niżem znad Morza Białego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego pojawią się też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz dodatkowo niewykluczone są lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1002 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie pojawi się zmienne i duże zachmurzenie. Poza tym w rejonie Zatoki Gdańskiej możliwe są między innymi przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze województwa powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący z północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym we wschodniej części województwa możliwe będą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze i nad morzem powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół bez opadów oraz między innymi pojawi się na ogół zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie ciepło z temperaturą od +14°C/+16°C nad samym morzem do +17°C/+18°C na pozostałym obszarze województwa. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie a później na nowo zacznie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.