W piątek będzie ciepło oraz będą rozwijać się Burze! – Prognoza na 24 kwietnia

Nad obszar naszego kraju z początkiem weekendu napływać nadal będzie ciepłe oraz między innymi dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie zatoka niżowa, która związana będzie z niżem znad Morza Białego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w wielu miejscach naszego kraju oraz w górach i nad samym morzem będzie początkowo bez opadów oraz dodatkowo utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym występować będą też przelotne opady deszczu oraz dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1009 hPa.

Comments are closed.