Na Pomorzu w piątek mogą rozwijać się słabe Burze! – Prognoza na 24 kwietnia

Nad obszar Polski północnej przez najbliższe dni cały czas napływać będzie ciepłe oraz też dość chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym pogodę w weekend kształtować będzie zatoka niżowa, która związana będzie z niżem znad Morza Białego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu przeważnie będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie nadal występować duże oraz całkowite zachmurzenie. Poza tym niewykluczone są też przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu oraz lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +20°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.