W czwartek wystąpią liczne chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 23 kwietnia

W ciągu doby pogodę w naszym kraju kształtować będzie początkowo układ podwyższonego ciśnienia. Jedynie od weekendu stopniowo zaczniemy dostawać się pod wpływ zatoki niżowej, która związana będzie z dynamicznym układem niskiego ciśnienia znad Morza Białego. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz dodatkowo dość wilgotne powietrze z południowego-zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad samym morzem i w górach również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz dodatkowo pojawi się zmienne i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać a później zacznie już spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz dodatkowo pojawi się zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.