W środę pojawią się chmury i rozpogodzenia! – Prognoza na 22 kwietnia

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby napływać będzie dość chłodne oraz między innymi też ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu i wschodu Europy. Poza tym pogodę w dalszym ciągu kształtować będzie wyż znad Morza Północnego i Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne oraz małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również możliwe są liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się też małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym będzie dodatkowo bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.