Na Pomorzu w środę będzie ciepło i dość pogodnie! – Prognoza na 22 kwietnia

Nad obszar północnej Polski napływać cały czas będzie dość chłodne oraz między innymi ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu i wschodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu do weekendu nadal kształtować będzie wyż znad Morza Północnego i Skandynawii.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz utrzyma się zmienne i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego będzie też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne i małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.