We wtorek będzie ciepło i z większymi przejaśnieniami! – Prognoza na 21 kwietnia

Nad obszar naszego kraju cały czas napływać będzie dość ciepłe oraz między innymi chłodne i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie dodatkowo wyż znad Norwegii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się też zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo nie będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie małe oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.