Na Pomorzu we wtorek pojawią się mgły i chmury! – Prognoza na 21 kwietnia

Nad obszar północnej Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi też dość ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-wschodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu kształtować będzie wyż znad Norwegii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pogodnie i bez opadów. Jedynie miejscami może pojawić się zmienne oraz małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany z północnego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie bez opadów. Jedynie miejscami i lokalnie będzie występować zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny z północnego-wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Comments are closed.