W poniedziałek wystąpią chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 20 kwietnia

Nad obszar naszego kraju z początkiem tygodnia napływać będzie dość chłodne oraz między innymi umiarkowanie wilgotne też powietrze z północnego-wschodu. Poza tym pogodę na obszarze Polski kształtować również będzie wyż znad Skandynawii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również powinno być bez opadów oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.