W niedzielę będzie pogodnie i z przejaśnieniami! – Prognoza na 19 kwietnia

Nad obszar naszego kraju w ciągu doby napływać nadal będzie dość chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północy Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie między innymi wyż znad Norwegii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem na ogół pojawi się całkowite oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i południowego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem będzie pogodnie oraz między innymi pojawi się też zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+12°C nad morzem oraz częściowo na Pomorzu i północnym-wschodzie kraju do +13°C/+15°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.