W weekend będzie ciepło i ze zmiennym zachmurzeniem! – Prognoza na 18 kwietnia

Przez weekend nad obszar naszego kraju cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi też chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. Poza tym pogodę kształtować będzie wyż znad Morza Północnego i Norwegii.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal występować będzie zmienne oraz małe i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego będzie też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i wschodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Poza tym będzie też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+12°C nad samym morzem oraz częściowo na Pomorzu i północnym-wschodzie kraju do +13°C/+19°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski oraz w górach. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.