Na Pomorzu weekend przyniesie sporo przejaśnień i słońca! – Prognoza Pogody

Nad Pomorze w ciągu weekendu napływać będzie chłodne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół umiarkowanie wilgotne też powietrze z północnego-zachodu i północy Europy. W zamian tego pogodę na północy Polski kształtować będzie wyż znad Morza Północnego i Norwegii.

Autor Zdjęcia - Mariusz Jasłowski - Meteo24

Autor Zdjęcia – Mariusz Jasłowski – Meteo24

Natomiast w ciągu sobotniej nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować początkowo duże oraz zmienne zachmurzenie. Poza tym powinno być bez opadów ale z przymrozkami. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z większymi przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie lekko się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również początkowo pojawi się duże i zmienne zachmurzenie. W zamian tego będzie bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu na Pomorzu i Wybrzeżu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem będzie na ogół słonecznie i też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północy w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.