W piątek na Pomorzu będzie słonecznie i z przejaśnieniami! Prognoza na 17 kwietnia

Nad Pomorze w ciągu doby i przez weekend napływać będzie ciepłe oraz też chłodne i na ogół umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu. Poza tym na pogodę oddziaływać będzie między innymi układ podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu pojawi się zmienne oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego będzie występować przymrozek a także powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr będzie na ogół słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu będzie występować na ogół zmienne zachmurzenie oraz powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-wschodu i północnego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal pomału będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.