W piątek będzie dość ciepło i z większymi przejaśnieniami! – Prognoza na 17 kwietnia

Nad obszar naszego kraju w ciągu weekendu napływać będzie dość wilgotne oraz między innymi ciepłe a także chłodne powietrze z północnego-zachodu Europu. Poza tym pogodę kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego będzie też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem na ogół utrzyma się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C/+12°C nad morzem oraz na Pomorzu i północnym-wschodzie Polski do +14°C/+17°C termometry pokażą na pozostałym obszarze kraju. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północnego-wschodu w porywach do 30-50 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie rosnąć oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.