W czwartek wystąpią chmury i większe przejaśnienia! – Prognoza na 16 kwietnia

Nad obszarem naszego kraju w ciągu doby pogodę kształtować będzie układ niskiego ciśnienia znad północno-zachodniej Rosji. W zamian tego napływać też będzie ciepłe oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na północnym-wschodzie oraz też na wschodzie i południowym-wschodzie Polski niewykluczone są przelotne słabe opady marznącego deszczu lub mżawki. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz dodatkowo występować będzie zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C/+12°C nad morzem oraz częściowo na Pomorzu i północnym-wschodzie kraju do +15°C/+20°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski i w górach. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.