Na Pomorzu w czwartek będzie sporo chmur! – Prognoza na 16 kwietnia

Na północy Polski w ciągu doby pogodę kształtować będzie niż znad północno-zachodniej części Rosji. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi też umiarkowanie wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi będzie bez opadów. W zamian tego pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie silny i porywisty z południowego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i północnego-zachodu w porywach do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.