W środę będzie sporo chmur oraz wystąpi silny wiatr! – Prognoza na 15 kwietnia

Przez najbliższe dni pogodę w naszym kraju kształtować będzie wyż. W dodatku cały czas napływać będzie chłodne oraz między innymi dość ciepłe i na ogół też umiarkowanie wilgotne powietrze z północy i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu możliwe będą częściowo na północnym-wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału spadać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.