We wtorek będzie chłodno i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 14 kwietnia

Nad obszar Polski w ciągu doby w dalszym ciągu napływać będzie chłodne oraz między innymi dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu. Poza tym pogodę w najbliższych dniach kształtować będzie wyż znad Niemiec.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego częściowo na zachodzie a także w Centrum na południu i wschodzie kraju występować będą przelotne oraz miejscami silne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo w tej części obszar niewykluczone są lokalne i dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-50 km/h. Jedynie w rejonie burz będzie on silny i porywisty oraz w porywach może dochodzić do 80-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami oraz między innymi w większości powinno być bez opadów ale z licznymi mgłami. Jedynie przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu możliwe są częściowo na północnym-wschodzie oraz na wschodzie i południu Polski. Dodatkowo w tej części obszaru i w górach niewykluczone są też lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego-zachodu w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.