Na Pomorzu wtorek będzie chłodny i z przejaśnieniami! – Prognoza na 14 kwietnia

Nad obszar północnej Polski napływać będzie chłodne oraz między innymi dość wilgotne powietrze z północnego-zachodu. Poza tym przez najbliższe dni w tej części obszaru pogodę będzie kształtować wyż znad Niemiec.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami.  W zamian tego niewykluczone są też przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo możliwe będą lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz dość silny i porywisty z północnego-zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i południowego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie bez opadów. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych w dalszym ciągu będzie rosnąć a później również zacznie się wyraźnie i mocno wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.