W poniedziałek Wielkanocny przejdą przez Polskę burze! – Prognoza na 13 kwietnia

Z początkiem nowego tygodnia pogodę w naszym kraju kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Finlandii i Morza Północnego. Poza tym nasunie się system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i burze. W dodatku cały czas napływać będzie niestabilne oraz między innymi ciepłe a także chłodne i na ogół wilgotne powietrze z zachodu i północnego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz miedzy innymi pojawi się zmienne a także małe oraz duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na zachodzie i południowym-zachodzie Polski niewykluczone będą przelotne opady deszczu i lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze kraju początkowo powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w poniedziałek Wielkanocny przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi będzie pochmurno i z przejaśnieniami. Poza tym pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz dość gwałtowne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza od +7°C/+12°C nad samym i na Pomorzu do +15°C/+20°C termometry pokażą na pozostałym obszarze Polski oraz w górach. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Comments are closed.