Na Pomorzu w poniedziałek mogą przejść lokalne Burze! – Prognoza na 13 kwietnia

Nad obszar Polski północnej w ciągu doby napływać będzie niestabilne oraz między innymi chłodne i na ogół wilgotne powietrze z północnego-zachodu. Poza tym pogodę kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia znad Finlandii i Morza Północnego.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego początkowo będzie też bez. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i północnego-zachodu w porywach do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w Lany Poniedziałek będzie chłodno oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym mogą występować też przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są również lokalne burze z gradem lub śnieżne. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 40-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie pomału rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1006 hPa.

Comments are closed.