W Wielkanoc pogoda będzie zmienna i deszczowa! – Prognoza na 12 kwietnia

Nad obszar naszego kraju w Święta Wielkanocne napływać cały czas będzie ciepłe oraz między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z południowego-zachodu Europy. Poza tym pogodę początkowo kształtować będzie wyż znad Morza Czarnego, który w wielu miejscach Polski będzie przynosił dość ładną pogodę.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu i częściowo na Pomorzu będą występować przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym i słabym natężeniu. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym na Wybrzeżu i Pomorzu będą dodatkowo występować przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze kraju powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +22°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-wschodu i południowego-zachodu w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.