Na Pomorzu weekend świąteczny będzie z pogodą zmienną! – Prognoza Pogody

W ciągu weekendu pogodę na północy Polski kształtować będzie wyż znad Morza Czarnego. Poza tym cały czas napływać będzie ciepłe oraz między innymi dość wilgotne powietrze z zachodu i południowego-zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w sobotnią noc i o poranku nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno z przejaśnieniami i też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie w granicach 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu również możliwe będą liczne mgły i zamglenia oraz między innymi pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego będzie też bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Natomiast w niedzielną noc i o poranku nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie pochmurno i bez opadów. Jedynie przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu mogą pojawić się na Wybrzeżu i częściowo nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +6°C. Wiatr na ogół słaby oraz umiarkowany i dość silny z południowego-wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południa w porywach do 30-45 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach pomału zacznie już spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Z kolei w Wielkanoc na Pomorzu i Wybrzeżu będzie na ogół ciepło oraz między innymi pojawi się duże i zmienne  zachmurzenie. W zamian tego na Wybrzeżu i częściowo nad samym morzem niewykluczone będą przelotne opady deszczu lub mżawki o zmiennym natężeniu. Na pozostałym obszarze powinno być bez opadów. Dodatkowo niewykluczone są liczne mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i dość silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego-zachodu i południowego-wschodu w porywach do 30-40 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach na nowo zacznie wyraźnie i bardzo mocno się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.