W piątek będzie ciepło i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 10 kwietnia

W ciągu weekendu pogodę w naszym kraju w dalszym ciągu kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. Poza tym będzie też napływać nieco chłodniejsze oraz między innymi wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz dodatkowo pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Poza tym częściowo na północnym-wschodzie oraz w Centrum na wschodzie i południu pojawią się przelotne opady marznącego deszczu oraz niewykluczone są lokalne burze z gradem. Na pozostałym obszarze Polski powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz o północy w Warszawie na poziomie morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. W zamian tego powinno być bez opadów i też dość ciepło. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach w dalszym ciągu wyraźnie i bardzo mocno będzie się wahać oraz w południe w Warszawie na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.