Na Pomorzu w piątek wystąpią chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 10 kwietnia

Nad obszar północnej Polski przez weekend napływać będzie nieco chłodniejsze oraz dość ciepłe i między innymi umiarkowanie wilgotne powietrze z północnego-zachodu i zachodu Europy. Poza tym na Pomorzu pogodę dodatkowo kształtować będzie pole podwyższonego ciśnienia. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne marznące mgły i zamglenia oraz będzie bez opadów. W zamian tego pojawi się też zmienne oraz małe zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i południowego-zachodu w porywach do 30-55 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal mogą rozwijać się liczne mgły i zamglenia oraz będzie bez opadów. Poza tym pojawi się zmienne oraz miejscami też duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego-zachodu i północy. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko wzrośnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

Comments are closed.